



Spot Light AL-FS300 (YLIGHT)
- Kind: Spot Light
- Emitting Color: 7 colors + white
- Application: Stage, Dance Effect Lights, Film and Television, Theatrical
- IP Rating: IP20
- Certification: CE, RoHS
- Body Material: Aluminium Structure
AL-FS300 là đèn LED Follow Spot công suất 300W, có nguồn LED 300W và giải pháp tuổi thọ cao lên tới 50.000 giờ. Thiết bị có chùm tia từ 8 ° đến 15 °, với 7 màu tùy chọn, chế độ thu phóng thủ công, Iris và chức năng nhấp nháy. Thiết bị sử dụng nguồn điện áp 100-240VAC.
>>> Tham khảo thêm một số sản phẩm Đèn Ylight có mặt tại E-Shoptech TẠI ĐÂY
.png)


| 300W LED FOLLOW SPOT LIGHT | |
| Model | AL-FS300 |
| Body Material | High-temperature resistance plastic & Molded alloy material |
| Product Size | 870*350*470mm |
| Voltage | AC100-240V 50/60Hz |
| Input Power | 430W |
| Lamp Type | LED 300W |
| Average Life Span | >50000h |
| Color Wheel | 7 colors |
| Color Temperature | 2700K~8000K |
| DMX Control | 5CH |
| Strobe | 1-25 flashes per second |
| Focus | motorized focus |
| Beam Angle | 8°~15° |
| Working Temperature | -10-40ºC |
| IP Rate | IP20 |
| Packing Size | 1140x480x570mm |
| Package | 1pc/flight case |
| N.W/G.W | 33kgs/58kgs |